Saygıdeğer Araç Sahipleri ve Sürücüler;

Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KONBELTAŞ A.Ş. 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'nun 7.maddesinin (f) bendi ve yine aynı kanunun 26.maddesi hükmüne istinaden, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm otoparkları tek elden yürütme projesi ile görevlendirilmiştir.

Bizlere verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve Konya Emniyet Teşkilatı ile koordineli çalışma içerisindeyiz.

Bize verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için sizlerden alınan otopark ücreti, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'nun, 23.maddesinin (f) bendi hükmü uyarınca, tahsil etmek görevimiz olduğu gibi, siz saygıdeğer vatandaşlarımızın da söz konusu hüküm gereği belirlenen otopark ücretlerini ödeme yükümlülüğü mevcuttur. Otoparklarımıza park ederek faydalanan herkes müşterimizdir ve belirlenen ücreti ödeme yükümlülüğündedir. Personellerimizin elinde bulunan maliye onaylı yazarkasalarımız online olarak çalışmakta ve kullanılan program gereği maliyeye anlık plaka ile ilgili veri akışı sağlamaktadır. Plaka, tarih, saat, parklanma süresi, ücreti ve cihaz kullanıcısı anlık kayıt altındadır. Hangi araç, hangi tarihte, ne zaman, hangi otoparkımızda, ne kadar park etmiş, tekabül eden ücreti ödeyip ödemediği tarafımızdan takip edilmektedir.

Bu gelirleri;

- Personel istihdamında,

- Devletimize KDV ve Stopaj ödemelerinde,

- Kurumlar vergisi ödemelerinde kullanmaktayız.

Otopark ücretini ödemeyerek kurumumuza borçlananlar bu sayfadan ve sahada çalışan görevli personelin yazarkasalarından borç bilgilerini görebilirler. Caddelerde terminalli olarak çalışan otopark görevlilerimize plaka bilgileri ile yazarkasa fişi karşılığında borçlarını ödeyebilirler. Kurumumuza olan borçlarını ödemeyenler hakkında kurumumuz, yapmış olduğu tespitlerin gereği olarak yasal işlem başlatacaktır. Bu durumda, aleyhinde yasal işlem başlatılmış olan ilgililer, otopark ücretine ilave olarak, icra masrafları, faiz ve vekâlet ücreti ödemek zorunda kalacaklardır. Bizimde istemediğimiz bu durumla karşılaşmamanız için, otoparklarımıza park ettiğinizde park ücreti ödemeniz yeterlidir.

2. el araç alırken, aracın plakasını www.konbeltas.com.tr sitesi üzerindeki Borç Sorgulama butonu üzerinden muhakkak sorgulatınız, borçları var ise bu borçların ödenmesini isteyiniz, aksi takdirde o borçlarla beraber aracı teslim almış olursunuz.

Bilgilerinize saygıyla duyurulur.

  1. BORÇLARINIZI CADDE OTOPARKLARIMIZDA GÖREVLİ, TERMİNALLİ ÇALIŞAN, TÜM PERSONELLERİMİZE PLAKANIZI SÖYLEYEREK NAKİT VEYA KREDİ KARTLA YAZARKASA FİŞİNİZİ ALARAK,
  2. AÇIK- KAPALI OTOPARKLARIMIZA PLAKA BİLGİLERİNİZİ SÖYLEYEREK MALİ ONAYLI YAZARKASA FİŞİ KARŞILIĞINDA NAKİT VE KREDİ KARTLA,
  3. www.konbeltas.com.tr WEB SAYFASINDAN BORCUNUZU SORGULAMA YAPARAK KREDİ KARTINIZLA  ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ.

IBAN ÜZERİNDEN, AD SOYAD, TELEFON VE PLAKA BİLGİLERİNİZİ AÇIKLAMAYA YAZARAK BORCUNUZU ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

ALICI UNVAN: KONBELTAŞ KONYA İNŞAAT  TAŞ.HİZ.DAN.PARK İŞL.VE ELEKTRİK ÜRETİM. A.Ş.
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI/KONYA ŞUBE
IBAN NO: TR10 0001 5001 5800 7296 9563 91

 

OTOPARK TARİFELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İLETİŞİM

KONBELTAŞ Konya İnşaat Taş. Hiz. Dan. Park İşl. ve Elektrik Üretim A.Ş.

Ferhuniye Mah. Sultanşah Cad. Belediye İşh.46/1-4 Selçuklu/KONYA


bilgi[at]konbeltas.com.tr
0 332 351 11 68

BÜLTEN KAYIT

E-Bültene kayıt yaptırarak güncel haber ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz !

© Coypright 2017 KONBELTAŞ A.Ş. All Rights Reserved.